Aktivity

Pomáháme v projektu Arboretum.

Ve škole byl pro nás vytvořen biotop Sahary, a my u toho nesměli chybět. Už se těšíme, jak obsadíme nové minizahrádky!

Život v družině

Nenudíme se, pořád něco tvoříme, hrajeme si, jsme venku. PROSTĚ SKVĚLÁ ZÁBAVA!

VÁNOČNÍ BESÍDKA A  SLAVNOSTN ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 6. 12. 2012

 

Tentokrát jsme se snažili oživit Betlém, pomocí českých klasických koled, které jsme se naučili perfektně zpívat. Vystoupili jsme celkem dvakrát, jednou pro bývalé zaměstnance naší školy a hlavní program byl určen pro naše rodiče a všechny příznivce vánoc, práce při nácviku nás bavila a to je hlavní důvod, proč jsme si program připravili.

Nocování v družině

Nocování v družině je každoroční akce, kterou máme za odměnu. Přesto se letošní trochu lišilo. Museli jsme zúročit znalosti o středověku, abychom našli poklad a mohli si na něm pochutnat. Při táboráku jsme nejenom opékali buřtíky, ale zpívali a povídali si. Večer proběhlo pár her, módní přehlídka v pyžamech a hurá do hajan. Ráno nás vzbudilo sluníčko, snídaně byla znamenitá, chleba ve vajíčku, a my už se těšíme na příští rok!

Knihy plné dobrodružství

Družina se účastnila projektu Klubu dětských knihoven severní Moravy. „Knihy plné dobrodružství“, knihu jsme napsali a odevzdali v řádném termínu. Za odměnu jsme byli pozváni 25. 6. 2011 na výlet do Hradce nad Moravicí. Navštívili jsme zámek a soutěžili ve vybíjené. Do finále jsme se probojovali poměrně lehce, finálový soupeř stál za to, byli to sice holky z Olomouce, ale osmačky, přesto jsme získali 1. místo. V soutěži o nejvydařenější knihu, jsme se umístili na 3. místě, výhrou byla kniha z nakladatelství „b4u publishing“, vydavatelé si odvezli všech padesát soutěžních titulů, během prázdnin jednu vyberou a vytisknou. Ostatní knihy budou putovat po po knihovnách severomoravského kraje, které se projektu zúčastnily. Bylo to moc pěkné, děkujeme!